Yılbaşı satışlarını pırlanta parlattı

Yılbaşı satışlarını pırlanta parlattı
Yılbaşı satışlarını pırlanta parlattı
Bu yılbaşı pırlanta bir numaralı hediye oldu. Markalar kampanya üstüne kampanya düzenleyerek geçen yıla göre satışları yüzde 15 arttırdılar.
Haber: SEVGİ SAYAR BAŞARAN / Arşivi

Firmalar pazarlamaya ve kampanyalara asılınca yılbaşının bir numaralı hediyesi pırlanta oldu. Firmaların yaptıkları birbirinden cazip kampanyalar ve kurulan çadırlar pırlantaya olan ilgiyi arttırırken pırlanta satışları da geçen yılbaşına göre yüzde 15 oranında arttı.
Pırlanda konusunda yılbaşı öncesi ilk atak Atasay’dan geldi. 4 yıldır açtığı Altın Çadırını bu yıl aralık başında gerçekleştiren Atasay’dan sonra Jival de Anadolu yakasında Palladium AVM Küre’de stand açtı. Standda yeni sezon ürünlerini yüzde 50-70 oranında indirimle satan Jival’in standı ise 21-31 Aralık tarihlerinde açık kalacak.
10 günde 5 milyon lira
Satışların çok iyi gittiğini belirten Jival Pazarlama Müdürü Yasemin Öztürk, “10 günlük sürede 5 milyon liralık satış hedefliyoruz” dedi.
Bu etkinliği ilk defa gerçekleştirdiklerini belirten Öztürk, benzer standı Sevgililer Günü’nde de açmayı planladıklarını söyledi. Pırlantanın artık hediye segmentinde öne çıktığını kaydeden Öztürk, şunları söyledi: “Ürünlerimizin hiçbiri elimizde kalmış ürünler değil. Çemberlitaş mağazamızda satılan koleksiyonu aynen buraya taşıdık. Standda şu ana kadar en çok tek taş satılıyor. İkinci sırada ise kolyeler ve mini setler geliyor. Artık yılbaşları en yoğun satış yaptığımız günlerden biri haline geldi.”
Pırlantanın her dönemde önemli hediye tercihleri arasında yer aldığını kaydeden Atasay Mücevherat Mağazalar Koordinatörü Aytaç Demir ise “Eskiden Türkiye ’de pırlantanın hediye olarak alınmasının önünde ‘pahalı’ olduğuna dair önemli bir bariyer vardı. O dönemde yaptığımız kampanyalarla bu algıyı yıktık. Bu yılbaşı içinde hem Atasay hem de Asgold Coronet ile gerçekleştirdiğimiz kampanyalarımızda satışlarımız ciddi oranda arttı” diye konuştu. 

HANGİ FİRMA YILBAŞINDA NE YAPIYOR
FAVORİ: Favori ‘Kışta Bahar’ koleksiyonu hazırladı. Koleksiyonun parçaları 589 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.
ATASAY: 15- 31 Aralık arasında Atasay mağazalarında 750 TL ve üzeri alışverişlerde “Anturaj Takım” hediye ediliyor.

ZEN DIAMOND: Zen Pırlanta yeni yıla kadar bin lira ve üstü alışveriş yapan herkese, alışverişin yarısı değerinde çanta hediye ediyor.
ASGOLD: Asgold Coronet 15 Aralık 2012 -15 Ocak 2013 tarihleri arasında pırlanta yüzüğÜ 1.790 TL, pırlanta kolyeyi ise 990 liradan satışa çıkardı. Tektaş kolyenin fiyatı ise 7900 TL.
JİVAL: Palladium AVM Küre’de indirimli pırlanta standı açan Jival, pırlanta yüzüğü 449 TL, pırlantalı zümrüt kolyeyi 2960 TL, tektaşları ise 549 liradan başlayan fiyatlarla satıyor.

bigPara.com