Yılbaşına kadar 10 bin lira indirim, bandrol ve faizsiz kredi şirketten

Yılbaşına kadar 10 bin lira indirim, bandrol ve faizsiz kredi şirketten
Yılbaşına kadar 10 bin lira indirim, bandrol ve faizsiz kredi şirketten
Otomotivciler ÖTV indirimiyle inişli-çıkışlı geçen yılı kampanyalarla iyi bitirmeye çalışıyor. Kampanya çılgınlığında şirketler 10 bin liraya kadar indirim yapıp, faizsiz kredi veriyor bandrolü müşterinin yerine ödüyor
Haber: İLKER PEHLİVAN / Arşivi

İSTANBUL - Bu yılın başından bu yana hiç bitmeyen kampanya rüzgârı aralık ayında da esiyor. Her ay yeni bir kampanya açıklayan otomotivciler yılı iyi bitirmeye çalışıyor. Yılın ilk üç ayında kriz nedeniyle zor günler geçiren otomotivcilerin imdadına ÖTV indirimi yetişmiş pazarı üç aydan fazla sürüklemişti. Ardından azalarak devam eden ÖTV indiriminden sonra satışlar azalarak devam etmişti.
İndirim bittikten sonra tekrar zora düşen otomotivciler bu kez kendi kârlarından fedakârlık yaparak kampanyaları aynen sürdürdü. Ellerindeki stoku eritmek ve pazarı bu yıl iyi bitirmek isteyen firmalar farklı indirim kampanyaları düzenliyor. Kampanyalarda 10 bin liraya kadar fiyat indirimi, 30 bin liraya kadar kredide sıfır faiz ve bandrolü müşteri yerine ödeme gibi birçok fırsat var. İşte yılın son kampanyaları...

Bandrol Nissan’dan
Nissan, Crossover segmentinin yaratıcısı Qashqai’ye yılın son ayında sahip olmak isteyenler için 10 bin TL’ye 12 ay yüzde 0 faizli kredi uyguluyor. Bu kaçırılmayacak fırsatın yanı sıra aralık ayı boyunca Nissan bayilerinde Qashqai’yi test edip, satın alanların bandrol ücretini Nissan tüketici yerine ödüyor. Ayrıca yenilenen Micra’da 3 bin 366 TL’ye, Yeni Note’da ise 5 bin 417 TL’ye varan indirimler devam ediyor.

6 bin liralık indirim
Mazda’da aralık ayına özel kampanya ile oldukça cazip indirimler yapıyor. Kampanya ile Mazda3’e 6 bin TL’ye varan indirim uygulanıyor. Dünya çapında 92 ödül alan Mazda3 Sedan modelinde 37 bin 139 TL, Hatchback modelinde ise 37 bin 539 TL’lik fiyatlar sunuluyor. Mazda6 52 bin 568 TL’den, Mazda2 ise 32 bin 218 TL’den satılıyor.
Coupe Mazda MX-5 modeli 70 bin 844 TL, Mazda BT50 High Kabin 2.5L 4X2 modeli 34 bin 241 TL fiyatla satışa sunulurken Mazda BT-50 High Kabin 2.5L 4X4 modelinde 5 bin 266 TL’ye varan indirim uygulanıyor.

En cazip test daveti
Peugeot modellerini test edenlere 6 bin TL’ye varan fiyat avantajının yanı sıra bazı Peugeot modellerinde 12 ay sıfırfaiz olanağı sunuluyor. Peugeot 407 modelinde peşin indirimi ile birlikte 30 bin TL krediye 12 ay sıfır faiz uygulanıyor. 3008 Premium Pack 1.6 HDi Auto6R modelinde de yine peşin indiriminin yanı sıra 17 bin TL’ye 12 ay sıfır faiz oranı sunuluyor. Aralıkta satışına başlanan yeni 206 Sedan Comfort 1.4 75 bg AC ABS modelinde peşin indirimi veya 10 bin TL’ye 12 ay sıfır faizle kredi var.
CO2 emisyonu 130 gr/km’ye eşit veya daha düşük olan, yüzde 95 geri dönüşüme uygun Blue Lion modellerinde ÖTV indirimli kampanya fiyatlarının üzerinden 1000 TL ek fiyat avantajı bulunuyor.

Opel’in hediyesi: 10 bin lira
Opel yeni yıl için kaçırılmayacak fırsatlarla kampanya düzenliyor. 1 Aralık’tan itibaren model yılı 2010 tüm Astra ve Corsa modellerinde özel indirimler var. Corsa’da 4 bin 500 TL’ye ve Astra modellerinde 10 bin TL’ye varan fırsatlar sunuluyor. Astra 1.6 Enjoy modelde tavsiye edilen anahtar teslim kampanyalı başlangıç fiyat 32 bin 596 TL. Ayrıca Insignia tüm gövde tipleri dahil olmak üzere (NB, HB, Sports Tourer) 1.6 ve 2.0 modellerinde deneme sürüşü yapan tüm müşteriler için 1000 TL ‘test sürüşü indirimi’ uygulanıyor. Insignia’da fiyat 53 bin 470 TL’den başlıyor.

Yeni modele kampanya
Mayıs 2008’de lansmanı gerçekleştirilen Yeni Kangoo Multix’in krom aksesuarlardan oluşan Chromline isimli yeni versiyonu aralık ayında satışa sunuluyor. Yeni Kangoo Chromline, krom ve alüminyumdan oluşan dış aksesuarları ile dikkat çekiyor. Tamamı siyah renkte üretilen Kangoo Chromline versiyonunda, Expression versiyonunun ekipman seviyesine ek olarak 15 inç alüminyum jantlar, ‘ikisi bir arada’ tavan barları, alüminyum marşpiye ve arka koruma barı yer alıyor. Ayrıca tamamı krom olan zengin aksesuar paketi standart olarak sunuluyor; kapı kolları, kapı eşik kaplaması, ayna kaplamaları, ön ve arka cam çıtaları, kapı koruma bagetleri, kayar kapı rayları, arka plaka aydınlatma.
Yeni Kangoo Chromline versiyonu, 31 bin 500 TL’den başlayan aralık ayı kampanyalı anahtar teslim fiyatlarına sahip.