Yıldırım: İsim benzerliği, oğlumla ilgisi bulunmuyor

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, oğlu Erkan Yıldırım'ın ortağı olduğu şirketin 7.2 trilyon liralık teşvik aldığı şeklindeki haberlere sert çıktı.

ANKARA - Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, oğlu Erkan Yıldırım'ın ortağı olduğu şirketin 7.2 trilyon liralık teşvik aldığı şeklindeki haberlere sert çıktı. Söz konusu şirketin oğlu ile ilgisi olmadığını, 'isim benzerliği' olduğunu söyleyen Yıldırım, "Yalanda da artık ölçü kalmadı. Siyasetçiyiz diye ailemizi yargısız infaza tabi tutup, toplumda hortumcu, götürücü gibi göstermeye çalışmak şerefsizlik" dedi.
Yıldırım, dün katıldığı PTT'nin emekli Bağ-Kur'luların aylık ödeme ve prim tahsilatını yapmasına olanak veren protokol töreninin ardından gazetecilerin oğlu ile ilgili haberleri hatırlatması üzerine şunları söyledi:
'Yalanın da haysiyeti olur'
"Oğlum aradı, 'Baba böyle bir şirketimiz varmış, bizim haberimiz yok, siz mi kurdunuz' dedi. Ben de baktım kayıtlara: Şirketi kuran Erkan Yıldırım ve birkaç tane Yıldırım soyadında diğer isimler var. Baba adı Nedim, anne adı Rihan, doğum yeri Diyarbakır ve 01.01.1984 doğumlu. Yalanın da bir haysiyeti olur. Ben bu yalanlara tazminat davası açmaktan, kazanmaktan usandım, ama bu yalanları yapmaktan usanmayan hâlâ bazılarının olduğunu görüyorum. Halkımızın sağduyusuna bırakıyorum."
'Baykal adına dükkân var'
Milyonlarca Yıldırım soyadlı insan olduğunu dile getiren bakan Binali Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:
"İnternete baktım. İstanbul'da kurulu Erkan Yıldırım adına beş şirkete rastladım, ama bunlardan bir tanesi kendi şirketi. Denizcilikle uğraşıyor ve bu biliniyor. Onun dışındakilerin alakası yok. Merak ettim, Deniz Baykal diye baktım, İstanbul'da beş şirket görünüyor, hepsi kuaförlük yapıyor. İftira edeyim bunu muhatabı temizlemeye çalışsın tarzında yaklaşımın ne basın adına, ne kamuoyunun bilgilendirilmesi adına ahlaki durum olmadığını ifade ediyorum."