Yıldırım: Satışta sorun yok

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Telekom özelleştirmesinde sonuç alınacağı konusunda tereddütü bulunmadığını söyledi.
Stratejik Teknik Ekonomik Araştırmalar Merkezi (STEAM) tarafından...

İSTANBUL - Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Telekom özelleştirmesinde sonuç alınacağı konusunda tereddütü bulunmadığını söyledi.
Stratejik Teknik Ekonomik Araştırmalar Merkezi (STEAM) tarafından düzenlenen 5. Telekomünikasyon Arenası'na video konferans yöntemiyle katılan Yıldırım, konuşmasında, Telekom'un 1995 ve 2000'li yıllarda başarısız özelleştirme denemeleri olduğunu anlattı. Bakanlığının, Telekom'un özelleştirilmesi konusunda Özelleştirme İdaresi ile gereken her türlü hukuki, idari altyapıyı, kamu yararını sağlayacak ve rekabeti oluşturacak şekilde hazırladığını anlatan Yıldırım, "Esasen özelleştirmeye gösterilen ilgi de bunun en güzel delilidir. O bakımdan özelleştirmede sonuç alınacağı konusunda hiçbir tereddütüm yoktur" diye konuştu.
Yıldırım, Telekom özelleştirilirken bir yandan hukuki altyapısı düzenlenirken, diğer yandan, kamu yararına hizmetlerin özelleştirme sonrasında görülmesini sağlamak bakımından, evrensel hizmet yükümlülüğü içeren kanun tasarısını da Meclis'e gönderdiklerini kaydetti.