'Yılın Adamları' Google'cular

İngiliz Financial Times gazetesi, internet dünyasının en çok kullanılan arama motoru olan internet portalı Google'ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin'i, 'Yılın Adamları' seçti.

LONDRA - İngiliz Financial Times gazetesi, internet dünyasının en çok kullanılan arama motoru olan internet portalı Google'ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin'i, 'Yılın Adamları' seçti. Gazete, Google'ı 7 yıl önce kuran ve ikisi de şu anda 32 yaşında olan Page ve Brin'in, şirketlerinin 130 milyar doları bulan pazar payı nedeniyle bu unvana layık bulunduğunu yazdı.
FT, genç girişimcilerin 'yılın adamı' unvanı için çekiştiği rakiplerinin, Japonya Başbakanı Junichiro Koizumi ve Ukrayna Devlet Başkanı Victor Yuşçenko olduğunu da belirtti. İnternetteki arama motorlarında bir numara olan dev portal, internet reklamcılığına getirdiği yeni boyutlar, tüm dünyayı uydu aracılığıyla gözlemeyi sağlayan yazılımı 'Google Earth' ile ekonomi imparatorluğuna dönüştü. Google'ın kurucuları Page ve Brin ise arama motorunu kurdukları zaman hayal edemeyecekleri zenginliğe kavuştular.