Yılmaz: Farklı seslere alışmamız lazım

Merkez Bankası'nın 75. kuruluş yıldönümü nedeniyle Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, dün akşam Devlet Konukevi'nde bir resepsiyon verdi. Resepsiyona, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan...

ANKARA - Merkez Bankası'nın 75. kuruluş yıldönümü nedeniyle Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, dün akşam Devlet Konukevi'nde bir resepsiyon verdi. Resepsiyona, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, BDDK Başkanı Tevfik Bilgin, Ankara Sanayi Odası Başkanı Zafer Çağlayan, Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız ve eski Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti katıldı.
Resepsiyonda bir ara Yılmaz'a, 'Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, 'Merkez Bankası Başkanı'nın açıklamalarını basın çarpıtarak veriyor' şeklindeki eleştirileri hatırlatılarak, 'Sizce de basın öyle mi yapıyor?' diye soruldu. Bu soruya Durmuş Yılmaz'ın yanıtı tek cümle oldu: "Farklı seslere alışmamız lazım."
'Biz de memuruz'
Bu arada Kamu-Sen Genel Başkanı Akyıldız, Durmuş Yılmaz'ın yanına giderek, kendilerini ziyaret edeceklerini söyledi. Yılmaz buna karşılık, "Bekleriz" diye yanıt verince Akyıldız, "Tepki olarak geleceğiz" karşılığını verdi. Bunun üzerine Yılmaz da "Biz de memuruz, memurları severiz" dedi. Akyıldız, daha sonra gazetecilere, söz konusu ziyarette enflasyon artışını tetikleyenin kamu çalışanlarına yapılan zam olmadığını, görüşmede bunun ayrıntılarını anlatacaklarını söyledi.