Yimpaş davasında 24 kıtalı şiirle şikâyet dilekçesi

Almanya'da Interpol tarafından difüzyonla aranan Yimpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar ve 12 Yimpaş yöneticisinin Yargıtay'da aleyhlerinde bozulan 'SPK'ya muhalefet ve...

YOZGAT - Almanya'da Interpol tarafından difüzyonla aranan Yimpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar ve 12 Yimpaş yöneticisinin Yargıtay'da aleyhlerinde bozulan 'SPK'ya muhalefet ve şirketler arası usulsüz senet transferi' davasının yeniden görüşülmesine başlandı. Duruşmaya sanıklardan katılan olmadı. Cumhuriyet Savcısı Osman Kodal, davada sanık olarak yargılanan eski Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı ve Yimpaş yönetiminde yer alan Reşat Petek ile yönetim kurulu üyesi Salih Metin Yücel haklarında yakalama emri çıkarılıp ifadelerinin alınmasını istedi. Hâkim Ali Ertan, Kodal'ın bu istemini yerinde buldu.
'Hâkim bey ben okuyayım siz de gülün'
Duruşmaya Nevşehir'den katılan Yimpaş Holding mağdurlarından Battal Güleç, 24 kıtadan oluşan şiirli şikayet dilekçesi verdi. Güleç, mahkeme hâkimi Ali Ertan'a, şiiri okuyabilmek için "Hâkim bey ben okuyayım siz de gülün" dese de izni alamadı. Güleç'in duruşma sonrası DHA muhabirine okuduğu dörtlük şöyle: "Yozgat dediler, geldik dolanı dolanı/ Yimpaş bize vurdu sökülmez kolanı/ Şu hâkim bey, savcı bey yutar mı yalanı/ Ver paramızı gidelim Yimpaş."