Yine en iyi Aquaparklı otel seçildi

Yine en iyi Aquaparklı otel seçildi
Yine en iyi Aquaparklı otel seçildi
Avrupa'nın en büyük su parklı oteli olan Kuşadası-Selçuk sınırındaki Pamucak'ta bulunan Aqua Fantasy Hotel'in, geçen yılın ardından bu yıl da 'Splash' kategorisinde Dünyanın En İyi Aquaparklı Hoteli seçildiği belirtildi.

KUŞADASI-Yapılan yazılı açıklamada, Türkiye ’nin, yatak kapasitesi en yüksek oteli unvanını elinde bulunduran Aqua Fantasy Hotel’e ödülünün, Londra’da The Savoy Otelde düzenlenen törenle TUI Travel PLC’nin üst yöneticilerinden Johan Lundgren tarafından verildiği kaydedildi.

Açıklamada, dünyanın en büyük tur operatörlerinden olan TUI’nin, müşteri memnuniyetini belirlemek için yaptığı anketler sonucunda, Türkiye’den bir otelin ilk kez iki yıl üst üste "en iyi" unvanını aldığı belirtildi.

Aqua Fantasy Genel Koordinatörü Aşkın Altıparmak, Avrupa’nın en büyük turizm şirketi TUI’nin yaptığı değerlendirmede, otelde konaklayan misafirlerin ilgi ve beğenisinin değerlendirildiğini belirterek, Türk turizmi adına çok önemli ve büyük bir ödül aldıklarını kaydetti. Altıparmak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Çalışanlarımızı özenle seçiyor, eğitim çalışmalarından geçiriyoruz. Yurt dışından yüksek konaklama talebi aldığımız için, İzmir Adnan Menderes havaalanına eklenen Avrupa merkezli direkt uçuşların sayısı kayda değer şekilde arttı. Böylece Kuşadası yeniden cazibe merkezi olmaya başladı."

Avrupa’nın da en büyük su parklı oteli olan Aqua Fantasy Aquapark Hotel&SPA, Kuşadası-Selçuk arasındaki Pamucak sahilinde 190 dönüm üzerinde yer alıyor. Otel ve su parkı olarak iki ayrı bölüm gibi olmasına rağmen otelde konaklayanlar su parkından ücretsiz yararlanıyor. Otel kısmında iki SPA merkezi, biri kaydıraklı olmak üzere iki kapalı çok sayıda açık yüzme havuzları yer alıyor. Biner kişilik iki ayrı ana restoranı bulunan otelde çeşitli ülkelerin damak zevklerine hitap eden 5 A La Carte restoran bulunuyor. Otelde aktivite salonları ve bowling merkezi de yer alıyor.

Aqua Fantasy Su Parkı’nda ise 7 ayrı dalganın yaratıldığı dalga havuzu, eğlence nehri, her yaş grubuna uygun 30’a yakın kaydırak, havuzlar, eğlence alanları, restoranlar ve otopark bulunuyor.(aa)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  İzmir

  ,

  YAŞ

  ,

  Adnan Menderes

  ,

  Cunda