YKB Genel Kurulu toplanıyor

Yapı ve Kredi Bankası'nın (YKB) yüzde 57.4 oranındaki hissesinin Koç Finansal Hizmetler'e devri kapsamında, bankanın olağanüstü genel kurulu bugün toplanacak.

İSTANBUL - Yapı ve Kredi Bankası'nın (YKB) yüzde 57.4 oranındaki hissesinin Koç Finansal Hizmetler'e devri kapsamında, bankanın olağanüstü genel kurulu bugün toplanacak. Olağanüstü genel kurul toplantısında, YKB'nin yeni yönetim kurulu üyelerinin de seçilmesi bekleniyor.
Çukurova Holding, çeşitli Çukurova Grubu şirketleri ve Mehmet Emin Karamehmet ile Koç Finansal Hizmetler A.Ş. ve Koçbank Nederland N.V. arasında Yapı Kredi Bankası'nın yüzde 57.4 oranındaki hisselerinin satışına ilişkin olarak 8 Mayıs 2005 tarihinde hisse satış sözleşmesi imzalanmıştı.
Koçbank tarafından 7 Eylül tarihinde Yapı Kredi'ye yapılan başvuruda, banka hisselerinin satışı işleminde taraflar arasında son aşamaya gelindiği, bu çerçevede en kısa zamanda hisse devrinin ve kapanış işlemlerinin gerçekleşmesini sağlamak üzere bankanın genel kurul toplantısının yapılmasına ihtiyaç duyulduğu ve taraflar arasında mutabık kalınan kapanış tarihinin 28 Eylül çarşamba günü olduğu belirtilmişti. Yapı Kredi Yönetim Kurulu da, 8 Eylül'de yaptığı toplantıda, olağanüstü genel kurul toplantısının bugün yapılması yönünde karar almıştı.