Yol kılavuzu Ford servisinde

Ford Otosan ve Türkiye'nin Navigasyon sistemi alanında ilk ve tek şirketi olan Navturk Bilgi Sistemleri ile birlikte yaptıkları çalışmalarla Yol Kılavuzu (Najigasyon sistemi) teknolojisinin Ford yetkili servislerinde satışına başladı.

İSTANBUL - Ford Otosan ve Türkiye'nin Navigasyon sistemi alanında ilk ve tek şirketi olan Navturk Bilgi Sistemleri ile birlikte yaptıkları çalışmalarla Yol Kılavuzu (Najigasyon sistemi) teknolojisinin Ford yetkili servislerinde satışına başladı. Navturk yol kılavuzu uydu ile iletişime geçerek belirliyor ve gidilmek istenen yer için en kestirme yolu tarif ediyor.
Navturk'tan önce dünyada bu teknolojiyi üreten iki şirket vardı. Şirketlerden biri ABD'de diğeri ise Almanya'da bulunuyordu. Navturk da Türkiye'de üretim yaparak bu alanda üçüncü isim oldu. Şirket 15 yıllık deneyim ve 50'si Ar-Ge'de 100 kişilik ekip, 50 milyon YTL'lik bütçeye sahip. Teknoloji 35 il merkezinde hizmet veriyor ve altı ayda bir güncelleniyor. Ürünün araçtan çalınmasını engellemek için kişi araçtan inerken ürünü de yanına alması gerekiyor. Ülke haritalarını yüklemek şartıyla tüm dünyada kullanılabilen sistemin fiyatı 895 YTL.