'Yolcular bizi seviyor'

Havacılık sektörüne enerji getirdiklerini söyleyen Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı...

İSTANBUL - Havacılık sektörüne enerji getirdiklerini söyleyen Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, "Bütçemizin yüzde 66 üstünde doluluk oranımız var. Bedava otopark uygulamamız devam ediyor, dinamik fiyatlandırma modelimiz devam ediyor. Fiyat 55 YTL'den başlıyor. Müşterilerimiz Pegasus ile tanıştı, sevdi, sevmeye devam ediyor" dedi.
Pegasus Havayolları'nın Boeing'den alacağı 12 adet yeni nesil 737 tipi yeni uçak alımına ilişkin olarak düzenlenen toplantıda konuşan Ali Sabancı, Türkiye'nin en genç iç hat filosuyla uçtuklarını belirtti. Güvenliğin kendileri için birinci, ikinci ve üçüncü öncelikleri olduğunu da belirten Sabancı, Avrupa ortalaması yüzde 81 olan zamanında kalkış oranlarının yüzde 97 seviyesinde bulunduğunu aktardı. Sabancı, Boeing'den alacakları yeni nesil 12 adet 737 serisi uçağın toplam maliyetinin 800 milyon dolar olduğunu, bunlardan ikisinin 2008'de, dördünün 2009'da, altısının ise 2009-2013 yılları arasında teslim edileceğini kaydetti.
Boeing Company Başkan Yardımcısı Martin B. Dailey de, Pegasus Havayolları'nın elde ettiği büyük başarıyı çok etkileyici bulduklarını ifade ederek, "Çok zamanında yapılmış yatırımdı. Bunun meyvelerini alacaklarından eminim" diye konuştu.