Yunanistan'ın kurtarma paketi görüşmeleri cumartesi gününe kaldı

Yunanistan'ın kurtarma paketi görüşmeleri cumartesi gününe kaldı
Yunanistan'ın kurtarma paketi görüşmeleri cumartesi gününe kaldı
İflasın eşiğinde olan Yunanistan'ın kaderini belirleyecek Euro bölgesi yetkilileriyle bugün gerçekleşen görüşmeden sonuç çıkmadı. Yunanistan'a verilecek kurtarma paketi konusunda anlaşama sağlanamadı.

RADİKAL- Euro Bölgesi yetkilileri bugün Yunanistan'a verilecek kurtarma paketi konusunda anlaşamadı. Bir yetkili, Yunanistan konusunu konuşmak için cumartesi günü yeni bir zirvenin yapılacağını belirtti.

Diğer yandan Almanya Başbakan'ı Angela Merkel, Yunanistan konusunda pazartesi günü piyasalar açılana kadar bir anlaşmaya varılması gerektiğini söyledi.

 

Yunanistan kreditörlerin teklifini reddetti


ÇİPRAS: UZLAŞMAYA VARACAĞIMIZDAN EMİNİM

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Brüksel'de Avro bölgesi maliye bakanları toplantısında Yunanistan ve Avrupalı ortaklarının aralarındaki farklılıkları aşarak tarafların yararına bir uzlaşmaya varacaklarına inandığını belirtti.

Yunanistan'daki mali krizin görüşüldüğü Avro Bölgesi Maliye Bakanları toplantısı için Brüksel'de bulunan Çipras gazetecilere yaptığı açıklamada, Avrupa tarihinin görüş ayrılıkları ve müzakerelerle dolu olduğunu ancak, sonunda hep uzlaşmaya varıldığını söyledi.

Çipras, Yunanistan'ın son olarak sunduğu reform paketinin taraflar arasında anlaşma sağlanmasına yardımcı olacak teklifler içerdiğini belirterek, "Yunan tekliflerinden sonra Yunanistan'ın ve Avro Kuşağı'nın krizi aşmasına yardımcı olacak bir uzlaşmaya varacağımızdan eminim" diye konuştu.

(AA)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Euro

  ,

  Almanya

  ,

  Yunanistan

  ,

  Bugün

  ,

  Avrupa

  ,

  Maliye

  ,

  anlaşma

  ,

  dolu