Yunanlı NBG'de hedef büyüme

Yunanistan'ın en büyük bankası olan National Bank of Greece'in (NBG) İcra Kurulu Başkanı Takis Arapoglou, yüzde 46 hissesini satın alma anlaşması yaptıkları Finansbank'ı Türkiye'de başka alımlar için kullanmayacaklarını, organik büyüme istediklerini söyledi.

ATİNA - Yunanistan'ın en büyük bankası olan National Bank of Greece'in (NBG) İcra Kurulu Başkanı Takis Arapoglou, yüzde 46 hissesini satın alma anlaşması yaptıkları Finansbank'ı Türkiye'de başka alımlar için kullanmayacaklarını, organik büyüme istediklerini söyledi.
National Bank of Greece'in yıllık genel kurul toplantısında konuşan Arapoglou, Finansbank'ın yüzde 46'sı için bu ayın başlarında yaptıkları satın alma anlaşmasının bankanın aracı kurumu Finans Yatırım'ı da kapsadığını söyledi. Finansbank yetkilileri de anlaşmanın Finans Yatırım'ın yanı sıra ve Finans Portföy'ün alımını da kapsadığını belirtti. Finansbank'ın azınlık hisseleri için 2006'nın son çeyreğine kadar çağrı yapacaklarını da açıklayan Takis Arapoglou ayrıca Sırbistan, Romanya, Ukrayna ve Mısır'da yeni alımlar yapmak istediklerini de aktardı.