Yunanlı NBG'den İstanbul çıkarması

Finansbank'ın yüzde 46 hissesine sahip olan Yunanlı National Bank of Greece'in (NBG) yönetim kurulu ve üst düzey yönetimi, Yunanistan'ın önde gelen işadamları ve...

İSTANBUL - Finansbank'ın yüzde 46 hissesine sahip olan Yunanlı National Bank of Greece'in (NBG) yönetim kurulu ve üst düzey yönetimi, Yunanistan'ın önde gelen işadamları ve gazetecilerinden oluşan 108 kişilik heyetle, geçtiğimiz günlerde İstanbul'u ziyaret etti. Finansbank'tan yapılan yazılı açıklamada, NBG müşteri portföyünün en büyük 100 firması arasında yer alan ve ekonominin tüm sektörlerini temsil eden işadamlarının, ortak yatırım ve işbirliği imkânları konusunda Türk işadamlarıyla temaslar gerçekleştirdiği kaydedildi.
Açıklamada, turizmden sanayiye, tarımdan finansa tüm sektörlerin önde gelen temsilcilerin yer aldığı işadamı grubunun, Türkiye'de Finansbank'taki bilgilendirme toplantısıyla ekonomi ve yeni iş fırsatları konusunda bilgilendirildiği ifade edildi. Fiba Holding ve Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin'in açılışını yaptığı toplantıda konuşan NBG İcra Kurulu Başkanı Takis Arapoğlu, Türkiye'nin yüksek büyüme potansiyeliyle Güneydoğu Avrupa'daki en büyük pazar fırsatına sahip olduğunu söyledi. Arapoğlu, Finansbank ve NBG müşterilerinin işbirliğiyle oluşan sinerjiyle önemli bir güç elde edebileceklerini belirtti. Ağustosta Fiba Grubu'nun sahip olduğu Finansbank'ın yüzde 46 hissesi ve kurucu hisselerin tamamı 2 milyar 774 milyon dolara NBG'ye devredilmişti.