Yurtdışına da Eurocargo

Iveco'nun Türkiye'yi üretim üssü yapma kararı çerçevesinde Otoyol'un Adapazarı tesislerinde üretimine başlanan Eurocargo kamyonları 48 bin YTL'den başlayan fiyatlarla bu ay içinde satışa sunulacak.

İZMİT - Iveco'nun Türkiye'yi üretim üssü yapma kararı çerçevesinde Otoyol'un Adapazarı tesislerinde üretimine başlanan Eurocargo kamyonları 48 bin YTL'den başlayan fiyatlarla bu ay içinde satışa sunulacak. Otoyol Genel Müdürü Murat Selek, Eurocargo'nun Adapazarı'nda üretilmesinin, Türkiye'nin Iveco'nun üretim üssü olması yönünde önemli bir adım oluşturduğunu söyledi.
Adapazarı'nda 90 bin metrekare kapalı alana sahip, 18 bin araç kapasiteli tesiste üretilen Eucargo'nun altı değişik versiyonu var. Selek, "Bin çalışanımızla bu yakışıklı ürünümüzden büyük satış bekliyoruz" dedi. Eurocargo Türkiye ve İtalya'da üretiliyor. Iveco, Avrupa'da yüzde 26.9 pazar payına sahip. Yetkililer bu oranı artırmayı düşündüklerini söyledi. Selek, Türkiye'deki pazarda ise paylarını yüzde 15'e çıkarmayı hedeflediklerini ifade etti. Eurocargo için 20-25 milyon dolar yatırım yapıldı. yıllık üretim hedefi 2 bin 500 adet.