'Zapsu, gizlice fındık satmamı önerdi'

Eski Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Salih Erdem, Cüneyd Zapsu hakkında şok iddiada bulunarak Başbakan'ın danışmanının kendisine gizlice 20 bin ton fındık satmasını önerdiğini öne sürdü.

GİRESUN - Eski Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Salih Erdem, Cüneyd Zapsu hakkında şok iddiada bulunarak Başbakan'ın danışmanının kendisine gizlice 20 bin ton fındık satmasını önerdiğini öne sürdü.
Nisanda Başbakan Erdoğan ile görüştüğünü ve 50 milyon YTL kredi istediğini ifade eden Erdem, "Yaptığımız görüşmede danışmanı bize gizli fındık satmamızı ve satışa çıkan bu fındığı da kendisinin alıp hemen satabileceğini söyledi" diye konuştu.
Erdem, Giresun Gazeteciler Derneği'ndeki veda toplantısında konuyla ilgili şunları söyledi: "Başbakan'a çok yalvardık. Bize 50 milyon YTL Ziraat Bankası kredisi versin diye. 'Sana yardımcı olacak kişi Cüneyd bey' dedi. Yılmaz Ulusoy'u aracı koydum. Daha sonraki görüşmemizde bana gizli fındık satmamı önerdi. 'Bunu satmam mümkün değil' dedim. 'Satma yerine 50 milyon YTL kredi verilmesini sağlayın' dedim. Ama 'Fındık sat' diyor sürekli. 'Fiyat çok düşer' dedim, 'Boşver düşsün' dedi. 'Gizli sat, 20 bin ton fındığı biz alırız' teklifinde de bulundu. Bunun ardından yönetimi ve 50 kooperatifi toplayıp konuyu ilettim. Hepsinden olumsuz cevap aldım."