Zenginden al nasihati: Sosyalleşme, çalış!

Zenginden al nasihati: Sosyalleşme, çalış!
Zenginden al nasihati: Sosyalleşme, çalış!
Dünyanın en zengin kadını Avustralyalı Gina Rinehart, kendisini kıskananlara, "İçerek boşa vakit harcamama ve çalışma" nasihatinde bulundu

SIDNEY - Babasının kurduğu Avustralyalı madencilik devi Hancock Prospecting'in sahibi Rinehart, bir finans dergisine yaptığı açıklamada, "Sizden daha fazla parası olanları kıskanıyorsanız oturup şikayet etmeyin. Daha fazla kazanmak için birşeyler yapın, içmeye, sigaraya, sosyalleşmeye daha az zaman ayırın, daha çok çalışın" ifadesini kullandı.

"Sıkı çalışan, yatırım yapanlardan olun" önerisinde bulunan Rinehart, "kıskançlara" başkaları için ve olanaklar yaratmaları nasihatinde de bulundu.
Rinehart ayrıca hükümete yatırımları artırmak için asgari ücreti ve vergileri azaltması önerisinde de bulundu. Gina Rinehart, 29.2 milyar dolarlık kişisel serveti ile dünyanın en zengin kadını unvanını almıştı. (aa)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Yatırım

  ,

  Zengin

  ,

  ,

  zaman

  http://www.radikal.com.tr/109865910986599

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  cok calis sosyallesme - Mikael

  bunun anlami cok calis bizim icin biz daha fazla kazanalim oluyor

  ... - besar

  "çok laf yalansız, çok mal haramsız" olmaz derler. bize zengin olmanın sihirli formülünü söylemiş hanımefendi. bizden de kendisine bir nasihatimiz : kefenin cebi yok, aç gözlü olma.

  komik,o tüm bunlara tavsiye ettiklerini yaparak mı sahip olmulş - nuarin roj

  ama "sende açgözlülük yapma paylaş."

  ... - sokaktangecenbiri

  Sacmalamis bence. Icmek bos vakit mi oluyor? Hayatimin en verimli zamanlarini icerek geciriyorum. En yaratici oldugum anlar, kafamin guzel oldugu saatler. Ayrica su kadini kiskananlara da hayret ettim dogrusu, kiskanilacak neyi var ben bir sey goremedim sahsen. Bence tam aksine ibretlik bir durusu var ama gel gor ki caliskan iste. Ne calisiyosa artik butun gun onu da anlamadik ama neyse heralde kendi madenlerin de iscilik yapiyordur.

  Böyle bakacaksam hiç olmasın - leyuze

  Yüzünüzdeki ifadeden yeryüzünde servetiniz dışında tek bir canlıyı bile sevemeyeceğiniz okunuyor. Ne kadar yazık.

  .. - şirinsan

  Çok paranın sonu neymiş, kendisi bunu da açıklamış mı acaba.. Çok çok daha çok paran oldu, eee? Ben de kendisine bir süre ülkesindeki STK lardan birinde serveti ve babası arkasında olmadan gönüllü çalmasını tavsiye ediyorum.. Emin olsun ki yaşayacağı deneyim para ile sahip olabileceği bir şey olmayacak..

  Bizden söylemesi.. - anaximenes

  Bu hırsla çalışıp daha fazla servet peşinde koşmaya devam ederse 'infilak' edecek, haberi yok.