Zeyport için Rönesans'a izin çıktı

Maliye Bakanlığı, Zeytinburnu Liman İhalesi'yle (Zeyport) ilgili bir yıl içinde ilgili kurumlardan izin alınamaması durumunda ihaleyi kazanan firmaların işi kaybedeceği yönündeki iddialarına ilişkin olarak...

ANKARA - Maliye Bakanlığı, Zeytinburnu Liman İhalesi'yle (Zeyport) ilgili bir yıl içinde ilgili kurumlardan izin alınamaması durumunda ihaleyi kazanan firmaların işi kaybedeceği yönündeki iddialarına ilişkin olarak, ihalenin mevzuata uygun olduğu ve kurumlardan gerekli izinlerin alınabilmesi için ön izin ihalesi yapıldığı açıklamasında bulundu.
Bakanlık, ihalenin mevzuata uygun olduğunu ve kurumlardan gerekli izinlerin alınabilmesi için ön izin ihalesi yapıldığını belirtti. Yapılan geçici ön izin ihalesine iki istekli katıldığı kaydedilen açıklamada, Rönesans Alışveriş Merkezleri Yatırım İnşaat ve Ticaret A.Ş.-Koçhan Danışmanlık İnşaat ve Ticaret Ortak Girişim Grubu tarafından teklif edilen bedelin uygun görülerek ihalenin onaylandığı anlatıldı.
Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, basında, Zeytinburnu Liman İhalesi'yle ilgili bazı haberlerin yayımlandığı hatırlatıldı. Açıklamada, bu haberlerde Zeytinburnu Liman İhalesine iki firmanın iştirak ettiği ve buna gerekçe olarak ihale şartnamesinde yer alan kamu kurumlarından tüm izinlerin bir yıl içinde alınacağı, alınmazsa firmanın işi kaybedeceği yönündeki hükmün olduğunun belirtildiği hatırlatıldı.