Zeytin Adası 3. kez satılıyor

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından Uzan Grubu'nun borçlarından dolayı haczedilen Göcek'teki Zeytin Adası, 16 milyon YTL bedelle 18 Nisan'da yeniden satışa sunulacak.

İSTANBUL - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından Uzan Grubu'nun borçlarından dolayı haczedilen Göcek'teki Zeytin Adası, 16 milyon YTL bedelle 18 Nisan'da yeniden satışa sunulacak.
TMSF'den yapılan açıklamaya göre, daha önce iki kez satışa çıkarılan, ancak birincisinde alıcı bulunamadığı için, ikincisinde de açılan dava yüzünden satışı durdurulan Zeytin Adası, yeniden satışa çıkacak. Uzan Grubu'na ait Turizm Endüstrisi Yatırım A.Ş.'nin üzerine kayıtlı olan Zeytin Adası için fon tarafından verilen 'tedbirin kaldırılması' talebi üzerine davayı yürüten Fethiye 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, satışı durdurmak için yapılacak işlemin ileride telafisi mümkün olmayacak zararlar doğuracağından, tedbirin kaldırılmasına ve satışın yapılabileceğine karar verdi.
Karar doğrultusunda ada, 18 Nisan'da satışa çıkacak. Zeytin Adası üzerinde, üçü villa olmak üzere yedi bina, yağ depolama yeri olarak kullanılan bir adet ahşap bina, 30 bin zeytin ağacı ve üzüm bağları bulunuyor. Adada zeytinyağı deposu olarak kullanılan ahşap binanın içerisinde üç adet 1.5 tonluk zeytinyağı tankı ve iki adet dinlendirme tankı yer alıyor.