Ziraat personel alımı için atakta

Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar, bankanın norm kadrosunun 22 bin 450 kişi olmasına karşın, şu andaki çalışan sayısının 20 bin 285 olduğunu belirtirken...

ANKARA - Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar, bankanın norm kadrosunun 22 bin 450 kişi olmasına karşın, şu andaki çalışan sayısının 20 bin 285 olduğunu belirtirken, açığı kapatmak için personel aldıklarını söyledi. İşe alınacak adaylardan beş yıl yer değiştirmeme taahhüdü aldıklarını da söyleyen Çağlar, ülke genelinde başvuru aldıklarında en iyi üniversitelerinden mezun olanların sınavı kazandığını, ancak Doğu ve Güneydoğu'da çalışmak istemediğini kaydetti.
Her il için ayrı başvuru alınması ile buralarda yaşayan üniversite mezunlarının işe alınabileceğini belirten Can Akın Çağlar, "Böyle yapmazsam Van'ın Bahçesaray'ında kimi çalıştıracağım" dedi. Çağlar, personel alımında her bölge için bağımsız hareket ettiklerini, alınacak eleman sayısının iki katı kadar adayı mülakata çağırdıklarını anlattı. 46 bin olan çalışan sayısı, yeniden yapılandırma sonrası 20 bin 285'e inmişti.