Zirvede 'Yeni dünya, yeni yaşam' konuşulacak

Zirvede 'Yeni dünya, yeni yaşam' konuşulacak
Zirvede 'Yeni dünya, yeni yaşam' konuşulacak

Taşdemir, ?Krizde birçok şirket küçülürken, biz büyüdük? dedi.

Fuarla aynı anda yapılacak Bilişim Zirvesi'09'un ana temasının 'Yeni Dünya Yeni Yaşam' olacağını söyleyen Interpromedya Genel Müdürü Taşdemir, 'Krize rağmen zirvede altı konferans ve 27 oturum olacak. İş dünyası burada buluşacak' dedi

İSTANBUL - CeBIT Bilişim Eurasia Uluslararası Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fuarı ile aynı anda ve mekanda, Interpromedya tarafından ‘Bilişim Zirvesi’09’ düzenlenecek. 7-10 Ekim 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilecek zirvenin bu yılki ana teması ‘Yeni Dünya Yeni Yaşam’ olacak. 

İçeriği zenginleştirildi
Bilişim Zirvesi’09’da telekom, e-sağlık/tele sağlık, e-devlet, savunma ve yeni medya konferansları ile iş dünyasına yönelik iş çözümleri ve teknoloji oturumları yer alacak. Zirvede altı konferans ve 27 farklı oturum yapılacak. Interpromedya Genel Müdürü Güldane Taşdemir de, bilişim dünyasının profesyonelleri ile iş dünyasının profesyonellerini bir araya getirerek bilişimin sunduğu çözümlerden herkesin maksimum oranda fayda görmesini sağladıklarını ifade etti. Taşdemir, zirvede bu yıl kısaca ‘bilgi koordinasyonu’ olarak adlandırabilecekleri yakınsama kavramının teknolojideki önemini ve hayatımızda neleri değiştirdiğini anlatacaklarını belirterek, sözlerine şöyle devam etti:
“Bilişim Zirvesi bu yıl son 9 yılın en zengin içeriğine sahip. Bu yüzden bu yıl zirvenin her zamankinden çok daha fazla ilgi göreceğini hedefliyoruz. Katılımcı anlamında zirvede bu yıl 5 bine yakın kişiyi ağırlamayı bekliyoruz. Bilişim Zirvesi’nde her sektöre her kesime her kurum ve kuruluşa yönelik konular mevcut. Üst düzey devlet ve hükümet yönetiminden gençlere kadar çok farklı kesimlere hitap ediyoruz. Zirvede tüm kesimler bir araya gelerek daralan ekonomik koşullarda yeni işler, yeni alanlar, yeni işbirlikleri ve ortaklıklar oluşturma zemini bulabilecek. Bilişim Zirvesi’09’un, krizin yaşandığı bu dönemde ekonominin çarklarını döndüren, moral ve motivasyon sağlayan bir etkinlik olmasını bekliyoruz.” 

İki kriz gördü
Bilişim Zirvesi’nin başladığından beri iki büyük kriz gördüğünü, bunlardan birinin 2001 ve diğerinin de şu anda içinde bulundukları kriz olduğunu belirten Taşdemir, “Şu ana kadar aldığımız geri dönüşler gösteriyor ki alanında Türkiye’nin en büyük bilgi, iletişim ve eğitim platformu olan Bilişim Zirvesi bu yıl son 10 yılın en başarılı performanslarından birini yakalayacak” diye konuştu.
Kriz ortamında pek çok iş ve şirketin küçülmek zorunda kalırken Bilişim Zirvesi’nin geçen yıllardan daha fazla konferans ve oturum sayısıyla iş dünyasının daha geniş bir kitlesini ağırlamaya hazırlandığını ifade eden Taşdemir, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bilişim Zirvesi, özellikle içinde bulunduğumuz bu durumda şirketlerin yeni iş fırsatları yakalamaları, yeni iş alanlarında işbirlikleri yaratabilmeleri konusunda önemli bir buluşma ortamı yaratıyor.” 

30 bin kişi geldi
Bilişim Zirvesi’nin yeni teknolojiler ve bu teknolojilerin iş dünyasının çeşitli sektörlerine sağlayacağı avantajların konuşulduğu ve tartışıldığı bir ortam oluşturduğunu söyleyen Güldane Taşdemir, “Zirve iş profesyonellerine yeni bakış açıları getirme misyonunu da fazlasıyla yerine getirmektedir. Bu gelişme, bugüne kadar toplam 30 bin 256 ziyaretçi ağırlayan Bilişim Zirvesi’nin bugün geldiği noktayı en açık şekilde ortaya koyuyor. Dünya artık bir bilişim dünyası ve Türkiye’nin de bu gelişmeleri yakından takip ettiğini ve zirvenin önemsendiğini söyleyebilirim” dedi.
(aa)