Zorlu'dan 1 milyon dolara 'XL mağaza'

Zorlu Grubu ev tekstili mağazalar zinciri Linens'in en büyüğünü İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi'nde açtı.

İSTANBUL - Zorlu Grubu ev tekstili mağazalar zinciri Linens'in en büyüğünü İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi'nde açtı. Linens XL adı verilen ve 1100 metrekare üzerine kurulan mağazada havludan zücaciyeye kadar 20 bin 500 ürün bir arada sunuluyor. 1 milyon dolara mal olan Linens XL'den önümüzdeki yıl içinde 4-5 adet daha açılması planlanıyor.
Cevahir Alışveriş Merkezi'nde açılan Linens XL mağazasının Zorlu Tekstil Grubu'nun 'bayrağını diktiği yer' olduğunu söyleyen Linens Pazarlama A.Ş. Genel Müdürü Şule Zorlu, "Şu anda bir evin ihtiyacı olan her şeyi tüketiciye sunar hale geldik. Şimdilik sadece mobilya konusunda bir yatırımımız yok ama tüketici talep ederse o da olabilir" diye konuştu.
Linens'in 1000 metrekare üzeri mağazalarına verdiği özel isim olan XL konseptinin ilk örneği olan Cevahir Alışveriş Merkezi'ndeki Linens mağazasına ocak ayında 1700 metrekare büyüklüğe sahip Bakırköy'ün ekleneceğini belirten Şule Zorlu, ilk aşamada 4-5 adet daha Linens XL mağazası açmayı düşündüklerini açıkladı.
Türkiye'de 44 ilde 103, yurtdışında ise KKTC, Kazakistan, Bulgaristan, Ukrayna, Romanya, Azerbaycan, Makedonya ve Arnavutluk olmak üzere toplam sekiz ülkede 20 mağazası bulunan Linens'in toplam mağaza alanı 35 bin metrekareyi aştı.