10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
- Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Demirdağ, mesaj yayımladı

ELAZIĞ (AA) - Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Demirdağ, mesajında, kamuoyunun bilgilendirilmesi için 24 saat fedakarca görev yapan basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladığını belirtti.

Elazığ basının, Anadolu  basını içerisinde köklü ve önemli bir yere sahip olduğuna dikkati çeken Demirdağ, şu ifadeleri kullandı:

" Demokratik sistemin temel taşlarından biri de basındır. Basın, kamuoyunun bilgilendirilmesi, ülke yararına yönlendirilmesi, ülkede ve dünyada yaşanan gelişmelerden haberdar edilmesi gibi demokratik sistem içerisinde önemli bir misyonu yerine getirmektedir."

Elazığ basınının  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulduğu günden bugüne kadar halkın gözü, kulağı, sesi olma ve kamuoyunun istek ve beklentilerinin dile getirilmesi, şehrin sorunlarının ve güzelliklerinin gündeme taşınması noktasında önemli bir görevi yerine getirdiğini kaydeden Demirdağ, Elazığ basınının bu görevini ilkeli, tarafsız ve sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde sürdürmesi temennisinde bulundu.