18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
ELAZIĞ (AA) - Elazığ'da 18 Mart  Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.Öğretmenevi önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ'da 18 Mart  Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Öğretmenevi önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra Elazığ Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde devam eden törende, Çubukbey Anadolu Lisesi Öğrencileri tarafından sunulan şiir, piyes ve oratoryo gösterisi ile 8. Kolordu Komutanlığı Bölge Bando Takımı ve Fırat Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından ortaklaşa sunulan konser programı yer aldı. Ardından Çanakkale Zaferi konulu şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, ödül programında yaptığı konuşmada, Çanakkale'de, Sakarya'da, Kıbrıs'ta ve Kore'de canlarını memleketin bekası ve geleceği için fedan eden şehitleri rahmet ve minnetle andıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için terörle mücadelede ülkemizin her tarafında canını ve kanını veren değerli şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi de bir kere daha şükranla ve minnetle yad ediyorum. Kahraman gazilerimize ve aramızda bulunan şehit yakınlarımıza Türkiye Cumhuriyeti devleti adına şükranlarımızı ve minnetlerimizi bir kere daha arz ediyorum."

Buradaki programın ardından Elazığ Subay Orduevin'de gaziler ile şehit ve gazi yakınlarına onuruna yemek programı düzenlendi. 

Yemek programında bir konuşma Piyade Yarbay Okan Karaseyfioğlu, 100 yıl önce bugün tüm dünyaya Çanakkale Boğazı'nın denizden geçilemeyeceğinin gösterildiğini belirtti.

Programda Elazığ Müftüsü Peyami Güngör tarafından dualar okundu.