23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
ELAZIĞ (AA) - Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ve İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ve İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Vali Zorluoğlu, mesajında, 23 Nisan 1920 tarihinin sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılış tarihi değil, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olduğunu anımsattı.

Zorluoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın sevgiye, barışa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilime açılan büyük bir kapı olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Bu özel gün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün geleceğin teminatı çocuklarımıza sevgi ve güvenini göstermektedir. Bizler, bu sevgi ve güven sayesinde dünyanın ilk ve yegane çocuk bayramı olarak tarihe geçen bu önemli günde, tüm dünya çocuklarıyla ulusal egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyorum. Bugünü anlamlandıran  çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum."

İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek de çocuklara yönelik mesajında şunları aktardı:

"Sizler, milletimizin umut çiçekleri, aydınlık yarınlarımızı kucaklayan güçlü kollarısınız. Bu bakımdan sizlerin sağlıklı, eğitimli, mutlu ve özgür bireyler olarak hayata devam etmeniz en büyük arzumuzdur. Önümüzdeki yıllarda önemli görevlere gelecek, Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edecek ve yarınlara taşıyacaksınız. İmza atacağınız başarılarla, ülkemizin hedeflerini yakalamasında belirleyici rol oynayacaksınız. Bu duygu ve düşüncelerle, milli iradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 95. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı canı gönülden kutluyorum. Bizleri bugünlere getiren başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımıza hizmeti geçmiş bütün ecdadımızı bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyorum."