5. Keban Su ve Alabalık Festivali

5. Keban Su ve Alabalık Festivali
5. Keban Su ve Alabalık Festivali
- Terör olayları nedeniyle festival iptal edildi

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Belediye Başkanı Fethiye Atlı, 5. Keban Su ve Alabalık Festivali'nin son dönemde yaşanan terör olayları nedeniyle iptal edildiğini bildirdi.

Atlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son günlerde artan terör olayları nedeniyle gelen şehit haberlerinin kendilerini derinden üzdüğünü belirtti.

Terör olaylarının bir an önce son bularak ülkenin huzur, sükun ve güven ortamına kavuşmasını dileyen Atlı, şunları kaydetti:

"Ülkemizin milli birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlerin yapmış olduğu terör olaylarında şehit düşen asker polis ve vatandaşlarımıza olan hürmet ve saygımızdan dolayı, 28-30 Ağustos tarihlerinde yapmayı planladığımız festivalimiz iptal edilmiştir.  Türkiye 'nin milli birlik ve beraberliğine, istikrarlı büyümesine, huzur ve barışına gölge düşürmek isteyenler asla başarılı olamayacaktır. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, milli birliğine karşı gerçekleştirilen bu hain saldırılar hiçbir şekilde hedefine ulaşamayacaktır. Bu hain terör saldırılarını esefle kınıyor, şehit düşen asker ve polislerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize de başsağlığı diliyorum."