AA'nın "Yılın Fotoğrafı" oylaması

AA'nın "Yılın Fotoğrafı" oylaması
AA'nın "Yılın Fotoğrafı" oylaması
- Elazığ Belediye Başkanı Yanılmaz, haber kategorisinde "Kardeşe elveda", yaşam kategorisinde ise "Pakistan'da mülteciler" başlıklı fotoğrafa oy verdi - Yanılmaz: "Yıllarca en doğru haberi almak için elimizi attığımız ilk yer, Anadolu Ajansı oldu"

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz,  Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen "Yılın Fotoğrafı" oylamasına katıldı.

Yanılmaz, " haber " ve "yaşam" kategorilerindeki fotoğrafları makamında AA muhabiriyle tek tek inceledi. Yanılmaz, haber kategorisinde Ali Hasan'ın "Kardeşe elveda" ve yaşam kategorisinde Metin Aktaş'ın "Pakistan'da mülteciler" fotoğraflarına oy verdi.

Seçtiği fotoğraflarda mazlum milletlerin temsil edildiğini belirten Yanılmaz, "Yıllarca en doğru haberi almak için elimizi attığımız ilk yer, Anadolu Ajansı oldu. AA, son yıllarda yaptığı çalışmalarla dünya ajansı olma noktasında önemli adımlar attı. İnanıyorum ki dünyada da güvenilir ve habere en kısa sürede ulaşan bir ajans olur. Ajansların haber yönlendirmekten ziyade doğru haberi aktarması çok önemlidir. AA da bunlardan biridir" diye konuştu.

Yanılmaz, oylamanın sonucunu merakla beklediğini söyledi.