Ağın Kaymakamlığı'ndan "Beni de Unutmadılar" Projesi

Ağın Kaymakamlığı'ndan "Beni de Unutmadılar" Projesi
Ağın Kaymakamlığı'ndan "Beni de Unutmadılar" Projesi
ELAZIĞ (AA) - Ağın Kaymakamlığınca hayata geçirilen "Beni de Unutmadılar Projesi" ile ilçede yaşayan yaşlılara sosyal hizmet verilecek.Ağın Kaymakamı...

ELAZIĞ (AA) - Ağın Kaymakamlığınca hayata geçirilen "Beni de Unutmadılar Projesi" ile ilçede yaşayan yaşlılara sosyal  hizmet verilecek.

Ağın Kaymakamı Mehmet Fatih Yakınoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçe nüfusunu daha çok yaşlıların oluşturması nedeniyle ihtiyaç sahibi yaşlıların kişisel ve sosyal bakımlarının yerine getirilmesi amacıyla bir proje hazırladıklarını belirtti.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca hazırlanan projenin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından kabul edilmesinin ardından proje kapsamında hazırlıklarını tamamladıklarını aktaran Yakınoğlu, ilçede bir proje ofisi açtıklarını söyledi. Yakınoğlu, "Beni de Unutmadılar Projesi ile bir yıl süresince, evini temizleyemeyen, çamaşırını yıkayamayan, kişisel bakımını yapamayan yaşlı, özürlü, hasta ve maddi yönden muhtaç durumda bulunan vatandaşlarımızın bu manada bütün ihtiyaçlarının karşılanması için bir proje ofisi açtık. Projenin başarıya ulaşması için vakfımızca ne gerekiyorsa eksiksiz olarak yapıcağız" dedi.  

Yakınoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın uygun görmesi halinde projeyi sürdürülebilir hale getireceklerini sözlerine ekledi.