Akgün, 2015 hedeflerini anlattı

Akgün, 2015 hedeflerini anlattı
Akgün, 2015 hedeflerini anlattı
ELAZIĞ (AA) - Elazığ Su Ürünleri Araştırma İstasyonu Müdürü Hakan Akgün, 2014 faaliyetlerini değerlendirerek, 2015 hedeflerini anlattı.Akgün, kurum...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Su Ürünleri Araştırma İstasyonu Müdürü Hakan Akgün, 2014 faaliyetlerini değerlendirerek, 2015 hedeflerini anlattı.

Akgün, kurum salonunda düzenlediği basın toplantısında, geçen yıl su ürünleri sektörü ve bilim camiasına katkılar sunan iki çalıştay ile bir uluslararası katılımlı sempozyuma ev sahipliği yaptıklarını belirtti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına sunulan 5 Ar-Ge projesi ile 2 TÜBİTAK, 3 Doğu Anadolu Projesi Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve 1 Fırat Kalkınma Ajansı projesinin kabul edildiğini anımsatan Akgün, 1 Ocak'ta projelere başladıklarını anlattı.

Akgün, 2014 yılında 11 su ürünleri fakültesini ziyaret edip kurum hakkında brifing verdiklerini, 2 uluslararası fuara katılıp kurumun tanıtılmasını sağladıklarını ve sorumluluk alanlarındaki 21 ilde faaliyet gösteren alabalık üretim tesislerinde seminerler düzenlediklerini belirterek, şunları söyledi:

"Yapılan çalışmalar sonucunda elde edilen araştırma sonuçlarını, 52 makale ve sözlü tebliğ ile yurt içi ve yurt dışında yapılan sempozyum ve kongrelerde sektör paydaşları ve bilim camiasıyla paylaştık. Doğu Anadolu Bölgesi İllerinde Su Ürünleri Üretiminde Verimliliği Arttırma Projesi kapsamında Keban Barajı kıyısında yapılacak olan Su Ürünleri Ar-Ge Merkezinin tamamlanmasıyla ekonomik değeri olan balık türleri üretilip göl ve göletlere aşılatılması sağlanacaktır."

Akgün, nisan ayında açılışını yapmayı planladıkları 1040 metrekare kapalı alana sahip yeni hizmet binası ile 300 metrekare büyüklüğündeki yeni laboratuvarlarla, su ürünleri sektörüne ve bilim camiasına daha güzel çalışmalar ve hizmetler sunacaklarını kaydetti.