Aktif Sağlık-Sen'den Kamu Hastaneler Birliği'ne ziyaret

Aktif Sağlık-Sen'den Kamu Hastaneler Birliği'ne ziyaret
Aktif Sağlık-Sen'den Kamu Hastaneler Birliği'ne ziyaret
ELAZIĞ (AA) - Aktif Sağlık-Sen Elazığ Şubesi Başkanı Ümit Karataş ve yönetim kurulu üyeleri, Elazığ Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'ne...

ELAZIĞ (AA) - Aktif Sağlık-Sen Elazığ Şubesi Başkanı Ümit Karataş ve yönetim kurulu üyeleri, Elazığ Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'ne atanan Latif Üstünel'i ziyaret etti.

Sendikadan yapılan yazılı açıklamaya göre, Üstünel'in makamındaki ziyarette konuşan Karataş, sekreterlik bünyesindeki bütün yöneticilerin, sendikalar arasında taraf olmadan tüm sendikalara eşit mesefade olmaları gerektiğini belirtti. Aksi halde çalışanlar arasında huzursuzluk ve memnuniyetsizliğin doğduğunu saha araştırmalarında gözlemlediklerini aktaran Karataş, "Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nin bu dönemde daha da verimli hizmet sunacağına inandığımızı ifade ederek, yönetim kurulu olarak bu görevin sizlere ve Elazığ halkına hayırlı olmasını diliyorum'' ifadelerini kullandı.

Üstünel de sivil toplum kuruluşlarının çalışma hayatında önemli bir işlevi olduğunu ve çalışan memnuniyetinin üst düzeyde tutabilmek için sendika temsilcileriyle istişareler yapacaklarını vurgulayarak, "Elazığ artık sağlık alanında sunduğu hizmetlerle çevresindeki iller Tunceli, Muş ve Bingöl'e hizmet eden, destek olan bir il haline gelmiştir. Bir çok branşta artık il dışına hasta sevk edilmiyor. Hasta sevkinin ilimize gerçekleştiği gözleniyor. Bunu korumak, geliştirmek ve Elazığ'ın daha iyi noktalara gelebilmesi için tüm gücümüzle çalışacağız" değerlendirmesinde bulundu.