Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
- Elazığ'da bir araya gelen 86 sivil toplum kuruluşu, Ankara'daki terör saldırısını kınadı

ELAZIĞ (AA) - Kentteki 86 sivil toplum kuruluşundan oluşan Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları Platformu üyeleri, öğretmenevinde düzenlenen basın toplatısında terörü kınadı.

Platfom dönem sözcüsü ve  Eğitim -Bir-Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim Bahşi,  Ankara 'da terör saldırısı yapanları lanetledi. Milleti sağduyuya davet eden Bahşi, "Suruç'ta ve Diyarbakır mitinginde meydana gelen terör saldırıları ile Ankara'da yaşanan patlamalar birbirinden farklı değildir. Amaç kaos meydana getirerek, birlik ve beraberliği bozmaktır" dedi.

Bahşi, yaşanan insanlık suçunu ancak aklı, ruhu ve vicdanı iflas etmiş kişi ve gurupların işleyebileceğine işaret ederek, terörizmin ve teröristlerin hedefinin birlikte yaşama iradesini ortadan kaldırmak olduğunu belirtti. 

Türkiye 'nin küresel bir senaryo ile karşı karşıya olduğunu öne süren Bahşi, "Bu senaryoda rol alan aktörleri iyi tanıyor ve uyarıyoruz. Bugün suçlama değil, sorumluluk alma vaktidir. Bugün yalan ve iftiraya sarılarak senaryolarda rol alma değil, birlik olarak oyunu bozma vaktidir. Gücümüzü, kardeşliğimizi muhafaza ederek bir kez daha oyunları boşa çıkarabilmeliyiz" ifadelerini kullandı.

Bahşi, hain terör saldırısı faillerinin ve azmettiricilerinin bir an önce tespit edilmesi ve onlara gereken cezanın verilmesini istediklerini ifade etti.