Asansör boşluğuna düşen çocuğun ölmesi

Asansör boşluğuna düşen çocuğun ölmesi
Asansör boşluğuna düşen çocuğun ölmesi
- Memur-Sen 1. Etap TOKİ Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Ertürk: - "Meydana gelen kazada yüklenici firmanın da burada bakım yapan firmanın da hepsinin payı var"

ELAZIĞ (AA) - Memur-Sen 1. Etap TOKİ Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Ertürk, Elif Ayşegül Dalhançer'in asansör boşluğuna düşerek hayatını kaybettiği kazaya ilişkin, "Meydana gelen kazada yüklenici firmanın da, burada bakım yapan firmanın da hepsinin payı var" dedi.

Ertürk, Çaydaçıra Mahallesinde, Memur-Sen 1. Etap konutlarında Elif Ayşegül Dalhançer'in asansör boşluğuna düşerek hayatını kaybetmesi nedeniyle konut sakinleri adına basın açıklaması yaptı.

Konutlardaki asansörlerde problemler yaşandığını, bunu ilgili yerlere bildirdiklerini anlatan Ertürk, "Yetkili firma en az 3-4 farklı firmayla yapımı ve eksiklerinin giderilmesi için  anlaşma yaptı. Gelen yarıda bırakıp gitti. Asansörler o günden bugüne tam takır çalışıyor muydu? Asla. O  zaman 20 tane çalışıyordu ise uğraşlarımızın sonunda belki şu an 30-40 tanesi sağlama çıkmıştır. Şu andaki görüntüde 14 tanesi sağlam, 70 tanesi kırmızı bandrollü" dedi.

Yetkili firmanın üç ay önce asansörlere yeşil bandrol almak için müracaatta bulunduğu belirten Ertürk, şöyle konuştu:

"Meydana gelen kazada yüklenici firmanın da burada bakım yapan firmanın da hepsinin payı var. Bizim üzerimize düşen varsa biz de burada payımızı alacağız elbette. Ama biz Allah rızası için elimizden gelen her şeyi yaptık, kimse zarar görmesin diye. Yine de burada küçük bir kızımızın canına mal oldu. Allah ailesine sabır versin. Benim çocuğum da olabilirdi, belki buradaki başka arkadaşların da çocukları olabilirdi."

Ertürk, kazanın ardından çalışır vaziyette olan asansörleri de başka bir kaza yaşanmaması için kendi inisiyatifleri ile kapattıklarını söyledi.

- Olay

Çaydaçıra Mahallesinde 4 yaşındaki Elif Ayşegül Dalhançer, evlerinin bulunduğu 7. katta koridorda oynarken kapısı açılan asansöre binmek istemiş, asansör boşluğundan ikinci katta duran kabinin üzerine düşerek yaşamını yitirmişti.