"Aziz Şehrin Aziz Şahsiyetleri" programı

"Aziz Şehrin Aziz Şahsiyetleri" programı
"Aziz Şehrin Aziz Şahsiyetleri" programı
- Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenen programda Seyda Molla Bahri Efendi anıldı

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Belediyesince her ay düzenlenen "Aziz Şehrin Aziz Şahsiyetleri" program kapsamında vefatının 1. yılında Seyda Molla Bahri Efendi anıldı.

 Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, belediye olarak bu tür kültürel faaliyetlere ağırlık verdiklerini söyledi.

Her ay düzenledikleri "Aziz Şehrin Aziz Şahsiyetleri" programı kapsamında kentin manevi kimliğinin oluşmasında büyük emeği olan kişilerin fikir ve düşüncelerini insanlara aktarmaya çalıştıklarını anlatan Yanılmaz, " Bugün şehrimizin manevi cephesinde emeği olan, maneviyat dünyamızda izler bırakan, bu toprakların harcı, çimentosu olan, kardeşliğin, samimiyetin ve Allah için sevmenin mücadelesini veren bir alim şahsiyeti Seyda Molla Bahri hazretlerini anıyoruz. Seyda Molla Bahri hazretlerini özellikle vefat yıl dönümü dolayısıyla bu tarihte anmayı planladık" diye konuştu.

Yanılmaz, Molla Bahri Efendi'nin hayatında huzur ve mutluluğu arayanları Allah'a kulluğa davet ettiğini, islami ilkeleri ve öğretileri bıkıp usanmadan sohbetlerinde anlatan büyük bir şahsiyet olduğunu dile getirerek, "Biz alimlerimizi Allah için severiz, sayarız ve izinden gitmekten de gurur duyarız. Onların varlıklarını Allah'ın bizlere bir lütfü olarak görürüz ve en güzel şekilde onlardan istifade etmeye çalışırız. İlimlerinden faydalanmayı bir nevi cihat olarak kabul ederiz" ifadesini kullandı.

Programa Molla Bahri Efendi'nin oğlu Ahmet Cemil Tunç ve vatandaşlar katıldı.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Bugün

  ,

  Kongre

  ,

  kültür

  ,

  vefat