Başkan Yanılmaz, Almanya'dan döndü

Başkan Yanılmaz, Almanya'dan döndü
Başkan Yanılmaz, Almanya'dan döndü
ELAZIĞ (AA) - Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (UETD) davetlisi olarak gittiği Almanya'dan yurda...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (UETD) davetlisi olarak gittiği Almanya'dan yurda döndü.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Almanya'da bir dizi temaslarda bulunan Yanılmaz, UETD tarafından Berlin'de düzenlenen toptantıda konuşma yaptı.

Yanılmaz, yurt dışında görev yapan gurbetçi bürokratların Almanya gibi Avrupa'nın diğer tüm ülkelerinde emeğiyle, tecrübesiyle, en önemlisi de barış ve dostluk mesajlarıyla var olan bir milletin temsilcileri olduğunu ifade etti.

Almanya'da yaşayan gurbetçilerin sadece alanında değil, bilimsel çalışmalardan, siyasete, spora kadar pek çok alanda başarılara imza attıklarını ifade eden Yanılmaz, şunları kaydetti:

"Gelişen, büyüyen yeni Türkiye 'yi hazmedemeyenler hala kendilerince Türkiye'yi dizayn etmeye çalışıyorlar. Ama şunu gözden kaçırıyorlar ki, Türkiye, artık eski Türkiye değil. Yeni Türkiye'yi artık herkes kabullenmek zorundadır. Büyük ekonomisiyle, aktif dış politikasıyla, 21. yüzyılın şekillenmesinde emeği olan Türkiye'yi artık herkes görmek ve hazmetmek zorundadır. Bilesiniz ki artık gündemi belirlenen bir Türkiye yok, gündem belirleyen bir Türkiye var."

 


  ETİKETLER:

  Almanya

  ,

  Türkiye

  ,

  Belediye

  ,

  Avrupa

  ,

  gündem

  ,

  dizayn

  ,

  dizi

  ,