Belediye Başkanı Yanılmaz'a plaket

Belediye Başkanı Yanılmaz'a plaket
Belediye Başkanı Yanılmaz'a plaket
- Elazığ Cami Dernekleri Federasyonu yönetimi, Başkan Yanılmaz'a plaket verdi

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Cami Dernekleri Federasyonu yönetimi, Elazığ Belediye  Başkanı Mücahit Yanılmaz'a plaket verdi.

Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından her gün farklı bir caminin halılarının yıkandığı belirtildi.

Uygulama dolayısıyla Elazığ Cami Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Aydın  Şimşek'in, Yanılmaz'a plaket sunduğu vurgulanan açıklamada, Yanılmaz'ın şu ifadeleri yer aldı:

"Kentin temizliği noktasındaki çalışmalarımızı hassasiyetle sürdürüyoruz. Cami halılarının yıkanması işlemleri periyodik olarak devam edecek. Kutsal mekanlara yönelik hizmetleri önemsiyoruz. Kutsal mekanlarımız olan camilerimize ne kadar hizmet etsek azdır. Namaz kılmaya götüren yol abdest almaktan geçiyor. Abdest almayı ne kadar kolaylaştırırsak, namaz kılmayı da o kadar kolaylaştırmış oluruz. İzzetpaşa Camisi abdesthanesine bıraktığımız kağıt havlular ve çeşitli ürünler sayesinde cemaatten ilgi görüyoruz. Bununla da kalmayıp yakın zamanda İzzetpaşa Camisi'nin abdest alma ünitesine sıcak su hattı çekeceğiz. Zaman içinde bu projeyi merkezdeki tüm camilerimizde uygulayacağız. Camilerimize yapacağımız bu tür çalışmalar bundan sonra da devam edecek."


  ETİKETLER:

  Aydın

  ,

  Belediye

  ,

  Cami

  ,

  Namaz

  ,

  başkan

  ,

  zaman

  ,

  hizmet

  ,

  sıcak