Bilime El Ver Projesi başladı

Bilime El Ver Projesi başladı
Bilime El Ver Projesi başladı
ELAZIĞ (AA) - Elazığ Su Ürünleri Araştırma İstasyonu Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Bilime El Ver Projesi kapsamında çalışmalara başlandığı...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Su Ürünleri Araştırma İstasyonu Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Bilime El Ver Projesi kapsamında çalışmalara başlandığı bildirildi.

Kurumdan yapılan yazılı açıklamaya göre, Su Ürünleri Araştırma İstasyonu Müdürü Hakan Akgün, 2014 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Fırat Kalkınma Ajansı'na sunulan projenin kabul edildiğini ve  proje ile ilgili çalışmalara başladıklarını belirtti.

Projenin, kurum teknik personellerden balıkçılık teknikleri yüksek mühendis Salih İlhan tarafından hazırlandığını belirten Akgan, proje kapsamında  Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hülya Saygı ile istatistik analiz yöntemleri, ölçme-değerlendirme ve raporlama konularında 10 günlük bir eğitim programı başlattıklarını kaydetti.

Akgün, eğitim programında kurumsal uygulamalar için test-anket hazırlama, istatistiki temel analiz teknikleri ve raporlama teknikleri gibi konuların SPSS tabanlı olarak anlatılacağını bildirdi.