Bingöl'de askere ateş açılması

Bingöl'de askere ateş açılması
Bingöl'de askere ateş açılması
- Saldırıda yaralanan Uzman Çavuş İşler, tedavi için FÜ Tıp Fakültesi Hastanesine getirildi

ELAZIĞ (AA) - Bingöl'ün Genç ilçesinde keşif için görevlendirilen jandarma ekiplerine, terör örgütü mensubu olduğu değerlendirilen kişi ya da kişilerce ateş açılması sonucu yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Ethem İşler, tedavi için Fırat Üniversitesi (FÜ) Tıp Fakültesi Hastanesine getirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Vali Murat Zorluoğlu, Tıp Fakültesi Hastanesinde Uzman Çavuş İşler'i ziyaret etti.

Saldırıyı gerçekleştirenlerin gerekli cezayı alacaklarını ifade eden Zorluoğlu, şunları kaydetti:

"Hain bir saldırı sonucu yaralanan gazimize Allah'tan acil şifalar diliyorum. Doktorlarımız, gazimizin sağlığına kavuşması için tüm çabayı gösteriyorlar. İnşallah bir an önce sağlığına kavuşarak ailesinin yanına ve görevinin başına döner."

Ziyarete Vali Yardımcısı Zekeriya Göker, İl Jandarma Komutanı Albay Sefer Resuloğlu ve İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek de katıldı.

Genç ilçesine bağlı Güzeldere köyü Demirboğa Mahallesi'nde adli bir vakanın soruşturulması ve olay yeri incelemesi için Genç Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile olay yerine giden Genç ilçe Jandarma Komutanlığına ait devriyeye 500-600 metre mesafedeki Kuç tepe istikametinden terör örgütü mensubu olduğu değerlendirilen kişi veya kişiler tarafından açılan taciz ateşi sonucu bir uzman çavuş yaralanmıştı.