Bingöl'de zırhlı aracın devrilmesi

Bingöl'de zırhlı aracın devrilmesi
Bingöl'de zırhlı aracın devrilmesi
- Karlıova ilçesindeki trafik kazasında şehit olan polis memuru Kılıçaslan, memleketi Elazığ'da son yolculuğuna uğurlandı

ELAZIĞ (AA) -  Bingöl 'ün Karlıova ilçesinde zırhlı aracın devrilmesi sonucu şehit olan polis memuru Vedat Kılıçaslan'ın cenazesi, memleketi Elazığ'da toprağa verildi.

Mevlana Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine, şehit Kılıçaslan'ın Türk bayrağına sarılı naaşı meslektaşlarının omuzlarında getirildi.

Şehit yakınları cenazeye sarılarak uzun süre gözyaşı döktü. Şehidin eşi Nevran Kılıçaslan kucağında oğlu Numan Berkay ile kocasının naaşını öptü. Oğlunun da naaşı öpmesini isteyen Nevran Kılıçaslan, "Cennet meleği var burada. Sen o meleği çok seveceksin. Seni kanatlarına alacak. Allah sana şehit olmayı nasip etti. Bana da kaldırma gücü verdi" diyerek ağladı.

Öğle namazını müteakip İl Müftüsü Peyami Güngör tarafından kılınan cenaze namazının ardından şehit polisin cenazesi, İcadiye Şehitliği'nde defnedildi.

Cenaze törenine, şehidin annesi Saadet ve babası Osman Kılıçaslan, kardeşleri, yakınları ile Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Jandarma Komutanı Albay İlker Temel, Emniyet Müdürü Nihat İşlek, askeri ve mülki erkanla vatandaşlar katıldı. 

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde, dün zırhlı aracın devrilmesi sonucu polis memuru Vedat Kılıçaslan (32) şehit olmuş, 2 polis yaralanmıştı.