Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
- Elazığ Belediye Başkanı Yanılmaz, mesaj yayımladı

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 10 Kasım Atatürk 'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yanılmaz, mesajında, Türk milletinin, Mustafa Kemal Atatürk 'ün muasır medeniyete ulaşmak için açtığı yolda kararlılıkla yürümeye devam edeceğini belirtti.

Atatürk'ün  "Büyük Türkiye " idealine hayat vermek için azimle, inançla ve kararlılıkla çalışmasını sürdüren ve O'nun işaret ettiği demokratik hedeflere ulaşan bir Türkiye'nin varlığından mutluluk duyduğunu aktaran Yanılmaz, şunları kaydetti:

"Atatürk, tarih sahnesine çıktığı günden beri esaret yüzü görmemiş Türk milletine vurulmak istenen esaret zincirini kırmayı başarmış büyük bir kahramandır. O, 'Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır' diyerek Türk milletinin 250 yıllık geri çekilişine son veren ve Anadolu'da yeniden dirilişin yükünü omuzlayan bir büyük komutandır. Emperyalizmin mağdur ettiği milletlerin umut kaynağı olan Türkiye Cumhuriyeti, gücünü halktan alan devrimlerle bugünlere ulaşmayı başarmıştır. Türk milleti, Büyük Önder'in açtığı yolda yürümeye devam edecek ve "Büyük Türkiye" idealine hayat vermek için azimle, inançla ve kararlılıkla çalışmasını sürdürecektir."