Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
- FÜ'de "Atatürk" konulu konferans düzenlendi

ELAZIĞ (AA) - Fırat Üniversitesinde (FÜ), 10 Kasım Atatürk 'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla  "Atatürk" konulu konferans gerçekleştirildi.

FÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Sosyal Bilimler Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Turgay Murat, FÜ Prof. Dr. Bahaeddin Ögel Konferans Salonu'ndaki konferansta, Atatürk'ün, siyasi , kültürel, ekonomik, toplumsal ve hukuksal alanda yapmış olduğu ınkılaplarla sadece Türk tarihinde değil, dünya tarihinde de iz bırakmış ender liderlerden biri olduğunu belirtti.

Türk milletinin gurur kaynağı olan Atatürk'ü çok iyi tanımanın ve O'nu anlamanın önemini vurgulayan Murat, şu ifadeleri kullandı:

 " Mustafa Kemal Atatürk 'ün ileri görüşlülüğü onun düşüncelerinde var olan sentezlerin toplamıdır. Mustafa Kemal Atatürk, bu yönüyle Türk milletinin yeniden uyanışına, birlik ve beraberliğine önderlik etmiş bir liderdir. Bu liderlik onun düşüncelerinde var olan millet egemenliğini hakim kılana kadar verdiği mücadelenin tamamıdır. Mustafa Kemal Atatürk, vatanın en çalkantılı döneminde bütün riskleri göze alarak, millete yol gösteren büyük bir liderdir."

Konferansa, FÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazez, fakülte dekanları, üniversite yöneticileri, öğretim üyeleri ile öğrenciler katıldı.