Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni

Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni
Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni
ELAZIĞ (AA) - Elazığ'da 4 gaziye devlet övünç madalyası verildi.Gazi polis memurları Kenan Göngür, Saadet Demir, Serkan Engin ve Serkan Öztaş'a...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ'da 4 gaziye devlet övünç madalyası verildi.

Gazi polis memurları Kenan Göngür, Saadet Demir, Serkan Engin ve Serkan Öztaş'a devlet övünç madalyası verilmesi dolayısıyla Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ve 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar'ın da katılımıyla, kentte bir otelde tören düzenlendi. 

Törende konuşan Vali Zorluoğlu, ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğünün korunmasına ve yücelmesine üstün gayretleri ve fedakarlıklarıyla katkıda bulunan 4 gaziye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına devlet övünç madalyalarını takdim etmek üzere törenin düzenlendiğini belirtti. 

Bugünün esasen vatanı ve milleti için canlarını ortaya koyan değerli insanların, onların ailelerinin ve herkesin "gurur günü" olduğunu ifade eden Zorluoğlu, şunları kaydetti:

"Şehitlik ve gazilik Türk milleti için ulaşılabilecek en yüksek mertebe, en yüce makamlardır. Zaten bunun bilinci içinde olunmasa bu büyük acılara tahammül edilmesi mümkün değildir. Ama ne mutlu ki sizler bu bilinç, bu şuur içerisindesiniz ve onun için acılarınızı içinize gömüyorsunuz. Vatanın birlik ve bütünlüğünün korunması, ülkenin her köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması için hayatlarını feda eden şehitlerimize ve gazilerimize, tüm kahramanlarımıza sonsuz şükran duyuyoruz. Sizlerle daima iftihar ediyoruz."

Vali Zorluoğlu, konuşmasının ardından 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar'la birlikte gazi polis memurlarına madalyalarını takdim etti.