Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü
Dünya Engelliler Günü
- ZİÇEV Elazığ Şubesince etkinlik düzenlendi

ELAZIĞ (AA) - Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Elazığ Şubesince Dünya Engelliler Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Vakıf tesislerindeki etkinlikte, gönüllü engelli annelerinin yaptıkları pasta ve börekler ikram edildi. Etkinlikte engelli çocuklar ve aileleri müzik eşliğinde eğlendi. ZİÇEV Elazığ Şubesi Başkanı Ürfi Atalay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, engelli çocuk sahibi ailelerle, engelli çocukların bir arayarak gelerek birbirleriyle kaynaşmalarının ve sosyalleşmelerinin amaçlandığını söyledi.

Her insanın engelli adayı olduğunu ve kendisinin de bir engelli olduğunu ifade eden Atalay, engellilerin sadece bu tür günlerde değil her zaman hatırlanması ve sorunlarının çözümü noktasında destek olunması gerektiğini belirtti. Atalay, "İnsanların bize acımak yerine daha iyi şartlarda yaşama şansı vermelerini istiyoruz. Bize acıyarak yaklaşmalarını istemiyoruz. Bizlere katkıda bulunmak istiyorlarsa daha iyi zaman geçirebileceğimiz yaşam alanlarının oluşturulmasını istiyoruz" dedi.