Ege Üniversitesi'ndeki gerginlik

Ege Üniversitesi'ndeki gerginlik
Ege Üniversitesi'ndeki gerginlik
- Üniversitedeki kavgada hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Elazığ'da gıyabi cenaze namazı kılındı, yürüyüş düzünlendi

ELAZIĞ (AA) - Ege Üniversitesinde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Elazığ'da gıyabi cenaze namazın kılındı. 

Ülkü Ocakları İl Başkanlığınca, İzzetpaşa Camisi'nde ikindi vakti gıyabi cenaze namazı kılındı. 

Namazın ardından İzzetpaşa Meydanı'nda toplanan yaklaşık bin kişilik grup, ellerinde pankartlarla sloganlara atarak Gazi Caddesi üzerinden öğretmenevi önüne kadar yürüdü.

Burada grup adına açıklama yapan Ülkü Ocakları İl Başkanı  Fatih Murat Taşkın,  Çakıroğlu'nun öldürülmesini nefretle kınadıklarını ifade etti.

Taşkın, şunları söyledi:

"Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğrencisi Fırat Çakıroğlu kardeşimiz önceki gün PKK 'lı teröristler tarafından bıçaklanarak şehit edilmiştir. Biraz önce şehidimizin gıyabi cenaze namazını kıldık. Allah rahmet eylesin. Ülkücü hareket her şeye rağmen sağduyulu ve vakarlı tavrını sürdürecektir. Provokasyonlara, tahriklere gelmeyeceğiz. Ama şu da bir gerçektir, 1980 öncesinde komünistler nasıl üniversiteleri cephanelik haline getirdiyse bugün de dağdan inen PKK'lılar üniversiteleri cephanelik haline getirdiler."

Ülkücü hareketi kimsenin engelleyemeyeceğini vurgulayan Taşkın, "Mustafalar ölür, Cengizler ölür, Fıratlar ölür, Allah davası ölmez, milliyetçilik yaşar" dedi.

Grup, Taşkın'ın uyarısı üzerine sessizce dağıldı.