Elazığ Adliyesi'nde iletişim semineri düzenlendi

Elazığ Adliyesi'nde iletişim semineri düzenlendi
Elazığ Adliyesi'nde iletişim semineri düzenlendi
ELAZIĞ (AA) - Elazığ Adliyesi'nde iletişim semineri düzenlendi. Elazığ Adliyesi Konferans Salonu'ndaki seminerde, psikiyatrist Uzm. Dr. Ömer Deniz,...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Adliyesi'nde iletişim semineri düzenlendi. 

Elazığ Adliyesi Konferans Salonu'ndaki seminerde, psikiyatrist Uzm. Dr. Ömer Deniz, Adliye'de görevli hakimler, savcılar ve denetimli serbestlikten faydalanan hükümlere  "Empati" konulu sunum yaptı. Programda müzik dinletisi de yer aldı.

Seminerde konuşan Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Bilgin Pişkin, iletişimin konusunun bugünün dünyasında en önemli konulardan biri olduğunu söyledi. Her geçen gün yeni iletişim araçlarının çıkmasıyla toplumun ve ailenin birbiriyle iletişiminde de değişim ve gelişimlerin ortaya çıktığını ifade eden Pişkin, şunları kaydetti:

"Daha düne kadar facebook'tan, wathsapp'tan maç geyiği yapmayı bilmiyorduk ama artık bu iletişim vasıtalarıyla birbirimize ulaşmayı, birbirimizle muhabbet etmeyi, evimizde otururken otuz kişi ile birlikte olmayı öğrendik. Bunlar önemli unsurlar. Bizim için bizi ifade etmede kolaylık sağlayan unsurlar."

Yeni iletişim araçlarının faydalı yönleriyle birlikte bireyleri gerçek manada iletişim kurmaktan uzaklaştırdığını dile getiren Pişkin, şöyle devam etti:

"Bakıyorsunuz bir çok evde çocuk köşede internette, baba cep telefonu ile internette, anne IPAD'te. Birbiriyle iletişim kuran yok. Herkes kendi sanal aleminde birileriyle iletişimde. Aile içi iletişimin kaybettiğimiz değerlerden biri olduğunu düşünüyorum. Gerçek iletişim tekniklerini sanal alemde kaybettiğimizi düşünüyorum. Aile içinde çocuklarımızla, eşimizle kuracağımız iletişim daha önemlidir. Umarım bu program bahsettiğimiz konu üzerinde faydalı olacaktır."