Elazığ Belediye Başkanı Yanılmaz'dan "Seksenler" dizisine tepki

Elazığ Belediye Başkanı Yanılmaz'dan "Seksenler" dizisine tepki
Elazığ Belediye Başkanı Yanılmaz'dan "Seksenler" dizisine tepki
- Yanılmaz, dizinin 131. bölümünde "Nuri Gakgo" ve "Manav Mustafa" tiplemeleri arasında geçen diyalogda "Elazığ'a ve Elazığlılara hakaret edildiğini" öne sürerek, duruma tepki gösterdi

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, TRT'de yayınlanan "Seksenler" adlı dizinin 131. bölümünde "Nuri Gakgo" ve "Manav Mustafa" tiplemeleri arasında geçen diyalogda "Elazığ'a ve Elazığlılara hakaret edildiğini" iddia ederek, duruma tepki gösterdi.

Yanılmaz, basın mensuplarına makamında yaptığı açıklamada, TRT'de 11 Kasım Salı akşamı yayınlanan "Seksenler" adlı dizinin 131. bölümünde "Nuri Gakgo" ve "Manav Mustafa" arasında geçen diyaloğun "Elazığ'a ve Elazığlılara hakaret içerdiği" gerekçesiyle yetkili birimlere müracaatta bulunduklarını belirtti.

Belediye Başkanı Yanılmaz, şunları söyledi:

"TRT'de yayınlanan Seksenler dizisi, benim de keyifle izlediğim bir dizidir ama bu dizinin bir bölümünde hırsızlık yapan bir şahsın Elazığlı ve Elazığ Valisi olduğu ortaya kondu. Bu, Elazığ'a, Elazığlı hemşehrilerimize yapılmış bir hakarettir. Elazığ, kadim bir kültürün yaşandığı bir şehirdir. Elazığ, insanın muhabbetiyle, sevgisiyle, doğruluğuyla, dürüstlüğüyle, cesaretiyle öne çıkmış bir kesimdir. Dolayısıyla Seksenler dizisinde böyle tanıtılması hepimizi derinden yaralamıştır. Dizinin yayınlanmış bölümünün internet ortamından kaldırılması ve aynı saatlerde tekzip metnimizin yayınlanmasıyla ilgili dava açıyoruz. RTÜK'e şikayet ettik. Suç duyurusunda bulunacağız, bu konunun üzerine gideceğiz. Zannediyorum ki Valilik de şikayet edecek. Valilik kurumu da burada zedelenmiştir. Valilik kurumuna da hakaret edilmiştir. Valiliğin de dava açacağını tahmin ediyorum. Dilekçeyi bugün itibarıyla verdik."


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  RTÜK

  ,

  TRT

  ,

  seksenler

  ,

  Belediye

  ,

  Bugün

  ,

  İddia

  ,

  suç