Elazığ Belediyesi sorunları STS ile çözüyor

Elazığ Belediyesi sorunları STS ile çözüyor
Elazığ Belediyesi sorunları STS ile çözüyor
ELAZIĞ (AA) - Elazığ Belediyesi Beyaz Masa birimi, vatandaşlardan gelen şikayet ve talepleri kısa süre içinde Sorun Takip Sistemi...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Belediyesi Beyaz Masa birimi, vatandaşlardan gelen şikayet ve talepleri kısa süre içinde Sorun Takip Sistemi (STS) üzerinden çözümleyerek vatandaşa bilgi veriyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, kısa bir süre önce kurulan STS ile vatandaşlara 7/24 saat hızlı ve etkin hizmet sunulduğu belirtildi.

Gelen şikayet ve taleplerin sistem üzerinden otomatik olarak ilgili birim müdürlüğüne, çözümlenmemesi halinde ilgili başkan yardımcısına ve ardından da belediye başkanına bilgisayar ve cep telefonu aracılığıyla iletildiği ifade edilen açıklamada, şunları kaydedildi:

"Sistem sayesinde vatandaşlar gelen şikayet ve talepler konusunda birim müdürlükleri etkin hizmet vererek, kısa sürede çözüm sunuyor. Gün içinde ücretsiz 153 Beyaz Masa hattına gelen, temizlik, kaldırım işgali, kanalizasyon, ulaşım, imar, asfalt, su arıza gibi şikayetler anında sistem üzerinde ilgili müdürlük ve sorumlu başkan yardımcısı ile belediye başkanının bilgisayar ve cep telefonuna iletiliyor. Belirlenen süre içinde çözülmeyen şikayetler, yöneticilerin telefonlarına uyarı mesajı olarak iletiliyor."

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, sistemin sorun çözmede önemli bir boşluğu doldurduğunu belirterek, sistem sayesinde her birimin sorun çözmede daha dikkatli, hassas ve süratli çalıştıklarını bildirdi.