Elazığ Belediyesi'nden cenaze hizmetleri

Elazığ Belediyesi'nden cenaze hizmetleri
Elazığ Belediyesi'nden cenaze hizmetleri
ELAZIĞ (AA) - Elazığ Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Alo 188 cenaze hattı vatandaşlara ücretsiz hizmet sunuyor.Belediyeden...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Alo 188 cenaze hattı vatandaşlara ücretsiz hizmet sunuyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Alo 188 cenaze hattını arayan vatandaşlara zor günlerinde dini yükümlülüklerini yerine getirebilmeleri ve defin işlemlerini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için uzman ekipler ve cenaze araçlarıyla ücretsiz hizmet veriliyor.

Günün her saati birinci derece yakınlar tarafından cenaze hattına gelen çağrılar değerlendirmeye alınarak, din görevlisi nezaretinde harekete geçen ekipler, cenazeyi evden alarak dini vecibeler doğrultusunda yıkama ve kefenleme işlemini gerekli malzemeler de dahil olmak üzere tamamen ücretsiz olarak gerçekleştiriyor.

Cenaze daha sonra nakil araçlarıyla defin alanına götürülerek, din görevlileri nezaretinde defnediliyor. 

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, soğutma sistemine sahip cenaze araçlarıyla ilçe ve köylerin yanı sıra şehir dışı nakilleri de ücretsiz olarak gerçekleştirdiklerini belirterek, "Amacımız, en zor ve en acılı günlerinde vatandaşlarımıza destek sağlamaktır. Cenaze sahiplerimizin ihtiyaç duyduğu hizmetler, uzman ekibimiz tarafından gerçekleştiriliyor. Sosyal belediyecilik ilkemiz doğrultusunda zor günlerinde vatandaşa destek sağlamak, asli görevimizdir. Bizler iyi günde olduğu gibi zor günlerimizde de hep beraberiz" ifadelerini kullandı.  


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  ilçe

  ,

  sosyal

  ,

  derece

  ,

  hizmet

  ,

  nakil