Elazığ Belediyesi'nden Elazığspor'a moral yemeği

Elazığ Belediyesi'nden Elazığspor'a moral yemeği
Elazığ Belediyesi'nden Elazığspor'a moral yemeği
ELAZIĞ (AA) - Elazığ Belediyesi, PTT 1. Lig ekiplerinden Elazığspor için yemek programı düzenledi.Vali Murat Zorluoğlu, Kültür Park'ta düzenlenen...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Belediyesi, PTT 1. Lig ekiplerinden Elazığspor için yemek programı düzenledi.

Vali Murat Zorluoğlu,  Kültür Park'ta düzenlenen programda, 5 maçta 11 puan toplayarak ligde şu anda averajla ikinci sırada bulunan Elazığspor'u tebrik etti. 

"Taş gibi bir takım oluşturmuşuz" ifadesini kullanan Zorluoğlu, şunları kaydetti:

"Ayakları yere sağlam basan ve çok iyi anlaşan bir ekip olmuş. Tabi Elazığspor elde ettiği bu başarılarla bir taraftan şehirde ayrı bir hava estiriyor. Ayrı bir mutluluk kaynağı oluşturuyor. Diğer taraftan da Elazığımızın tanıtımına çok büyük katkı sağlıyor. Hakikaten biz milyonlarca lira harcasak bile yapamayacağımız reklamı, tanıtımı Elazığspor bir galibiyetiyle gerçekleşebiliyor. Bu hakikaten çok önemli bir husustur. İnşallah Elazığspor bu başarılı gidişini sezonun sonuna kadar sürdürecektir. Sezon sonunda da inşallah hep birlikte Süper Lig'e taşıyacağız. Valilik ve belediye olarak bu takımın arkasındayız. Bütün Elazığlıları da Elazığspor'a destek olmaya davet ediyoruz."

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise sporun aynı zamanda bir toplumun bütününün sevinmesine ve mutlu olmasına vesile olan unsurlardan biri olduğunu belirtti.

Elazığspor'un başarısı ve yükselmesinin aynı zamanda Elazığ'daki her ailenin mutlu olmasına vesile olan çok önemli bir olgu olduğunu dile getiren Yanılmaz, "Şimdi haftaya yapacağımız Kayseri Erciyesspor maçıyla bu mutluluğumuz devam edecektir. Umuyorum ve temenni ediyorum ki kulüp içindeki birlik futbolcularımızın kendi aralarındaki birliği, beraberliği, yardımlaşması hocamızın gayretiyle Elazığspor sezon sonunda Süper Lig'deki yerini alacaktır" diye konuştu.

Yemek programına, Elazığspor Yönetim Kurulu üyeleri, teknik direktör Bayram Bektaş ve futbolcular katıldı.