Elazığ Belediyesi'nden şiir programı

Elazığ Belediyesi'nden şiir programı
Elazığ Belediyesi'nden şiir programı
ELAZIĞ (AA) - Elazığ Belediyesi tarafından "Harput'un Gönül Erleri" adlı şiir programı düzenlendi. Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kültür...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Belediyesi tarafından "Harput'un Gönül Erleri" adlı şiir programı düzenlendi. 

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen programda sunucu Hayati İnanç, Harput şiirleri hakkında katılımcılara bilgiler vererek, şiirler okudu.

Programda konuşan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, belediye çalışmalarında, kültür ve sanatın ana merkeze oturmadığında orada gerçek anlamda belediyecilik anlayışının olamayacağını belirtti.

Belediyeciliğin yol, kaldırım yapmak gibi sadece fiziki alanları düzeltmek olmadığını ifade eden Yanılmaz, şunları kaydetti:

"Gerçek belediyecilik gönül alanına hitap edebilmektir. Hele belediyeciliği Elazığ'da yapıyorsanız, 4 bin yıllık kültürün, tarihin ve sanatın merkezinde yani kadim bir medeniyetin merkezinde yapıyorsanız elbette kültür ve sanata önem vermeniz gerekir. Biz göreve geldiğimiz andan itibaren kültür ve sanat belediyeciliğini önceledik. Çünkü, kültür ve sanat öyle bir noktada durur ki, arkasından fiziki icraatları çeker, getirir. Bunu Elazığ'da görmekten, yaşamaktan mutluluk duyuyorum."

Belediye olarak her ay "Harput Konuşmaları, Şehir Konuşmaları, Aziz Şehrin Aziz Şahsiyetleri adı altında 3 ayrı kültür ve sanat programı düzenlediklerini belirten Yanılmaz, "Kültür ve sanat bir şov değildir, bunun özellikle bilinmesini istiyorum. Bu bir gönül işidir" ifadesini kullandı.

           


  ETİKETLER:

  sanat

  ,

  Belediye

  ,

  Şiir

  ,

  Kongre

  ,

  kültür

  ,

  İnanç