Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde deprem tatbikatı

Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde deprem tatbikatı
Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde deprem tatbikatı
ELAZIĞ (AA) - Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesin'de UMKE ve AFAD ekipleri tarafından deprem, arama kurtarma ve yangın tatbikatı...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesin'de UMKE ve AFAD ekipleri tarafından deprem, arama kurtarma ve yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Hastane bahçesindeki tatbikatta, senaryo gereği, merkez üssü Elazığ olan 6,2 büyüklüğündeki deprem sonrası hastanenin poliklinik kısmında meydana gelen göçük ve yangına müdahale edildi.

Hastanenin üçüncü katında mahsur kalan hasta ve çalışanlarının tahliyesi AFAD ekipleri tarafından yapılırken, göçük altında kalan bir hasta, halat sistemi ile pencereden aşağı indirildi. UMKE ekipleri ise hastanenin diğer bölümlerinde enkaz altında mahsur kalan hastalara tıbbi müdahale yapılması ve tahliye edilmelerinin ardından tatbikat sona erdi.

Elazığ UMKE sorumlusu Hüseyin Kılıçkan, yaptığı açıklamada, 25 kişilik bir ekiple gerçekleştirdikleri tatbikatın başarılı bir şekilde sonuçlandığını belirtti.

Afet planları kapsamında gerçekleştirilen tatbikatta, hastane afet ekiplerinin de yer aldığını belirten Kılıçkan, "Gerçekleştirmiş olduğumuz tatbikatta hastane afet ekiplerinin her türlü afet durumda faaliyet gösterebilme düzeylerini gözlemledik. Hem de bu konuda eğitimlerini arttırarak tecrübe kazanmalarını sağlamaya çalıştık" dedi.

Hastane bahçesinde gerçekleştirilen tatbikatı vatandaşlar ilgiyle takip etti.